Menu

Cart

Vibram 5F

Firma Vibram je na trhu již přes 75 let. Za tuto dobu si získala pověst předního výrobce podrážek pro jakýkoli typ obuvi, zejména pak boty pro outdoorové aktivity téměř všeho druhu.

Vzpomínáme si, jak se dříve, zejména u trekové obuvi, s oblibou šířilo nepsané „pravidlo“,  že „když to nemá vibram, tak to za moc nestojí“:). Při pohledu na produkty většiny výrobců tohoto typu obuvi zdola musíme dát tomuto „pravidlu“ rozhodně alespoň částečně zapravdu. Charakteristický žlutý osmiúhelník najdeme totiž na většině z nich.

V roce 2001 však došlo k důležitému rozvoji značky. Zrodil se totiž nápad vytvořit „prstovou botu“, která bude co nejvěrněji obepínat chodidlo a umožní noze přirozené fungování se zachováním ochrany klasické boty. Od roku 2004 pak Vibram tyto „prstové boty“ pod označením Vibram Fivefingers vyrábí ve velkém.

Nejvýraznější charakteristikou a předností těchto bot je samozřejmě právě oddělenost prstů. Přesněji vytvoření samostatné kapsy pro každý prst, aby se tyto mohly pří pohybu pohybovat odděleně a měly možnost co nejpřirozeněji reagovat na nerovnosti terénu. Na druhou stranu může být tento fakt brán také za největší mínus tohoto produktu, protože ne všichni jsou připraveni nebo chtějí takovéto boty nosit a ne každá situace nám to „dovoluje“.

Dalšími vlastnostmi jsou samozřejmě tenká a flexibilní podrážka umožňující noze vykonávat potřebné pohyby a vnímat terén, nulový sklon mezi patou a špičkou a téměř žádná respektive žádná opora nožní klenby. Boty jsou navíc lehké, takže jsou na noze minimálně cítit. Popravdě pokud správně zvolíme velikost noha/člověk pětiprsty nevnímá jako boty v zažitém slova smyslu, ale opravdu spíše jako druhou ochranou kůži své nohy a celkový pocit je rozhodně zajímavý a pro většinu příjemný.

Int20155Brightness

Bosá noha

5. května 59/40

Liberec 1

460 01

 

Jsme tu pro Vás:)

info@bosa-noha.cz

tel.: 727 972 703

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook