Menu

Cart

Luna Sandals

LUNA sandále jsou počinem Bosého Teda (Ted McDonald), který je většině z nás znám zejména z průlomové knihy Zrozeni k běhu od Christophera McDougalla.

Ano, je to jedna z postav skupinky ultraběžců, jež  se před několika lety vydala do Mexika na první ročník dnes již legendárního závodu na 80 km Měděnými kaňony (dnes se, na počest zakladatele,  pořádá pod názvem Ultra Caballo Blanco) – na závod s lidmi z indiánského kmene „běžců“, kmene Tarahumara. A právě jejich „obutí“, ve kterém běhají, jejich huaraches Teda natolik uchvátily, že se rozhodl přizpůsobit je požadavkům „západních“ lidí a zpřístupnit je nám ostatním. Samozřejmě se zachováním funkčnosti, která je ověřena mnoha a mnoha lety užívání.

Jsou překvapivě pohodlné a skvěle drží na nohou. Svědčí o tom jejich rostoucí popularita a hlavně užití jako „běžecké obuvi“ na bezpočtu ultramaratonů po celém světě.

Na obrázku je zachycený Ted McDonald s Manuelem Lunou z kmene Tarahumara, který Tedovi vyrábí jeho první pár huaraches (dříve si je vyráběli z kůže, v moderní době kůži nahradily pláty gumy z pneumatik). A tím to vše pro LUNA sandály začalo:)

Int20155Brightness

Bosá noha

5. května 59/40

Liberec 1

460 01

 

Jsme tu pro Vás:)

info@bosa-noha.cz

tel.: 727 972 703

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook