Výrobci / značky

5* - Vivobarefoot Gobi II M Suede - Nej botyPřidáno: 16.12.2017

Tyhle boty jsou prostě nej. A to pro mě v mnoha ohledech. Mám je nejdéle, nosil jsem je nejvíc, mám je nejraději a pokud bych nechtěl zkoušet i jiné boty od jiných výrobců, mohu je nosit klidně pátou (ano pátou:) sezonu dál. Tyhle boty byly díky použité broušené kůži od začátku měkké a na noze velmi příjemné. Nemuseli se tedy nijak "prošlapávat", ale od začátku se noze přizpůsobily přesně tak, jak potřebovala. Voděodolnost pro mě trochu překvapivě (byly to moje první, tak jsem byl krapet nejistý) výborná. Prostě na jedničku (respektive 5 hvězdiček:)

Koupil jsem si je v zimě 2013/2014 jako své první "zkušební". A od té doby v nich letos trávým již 4 zimu. Výška svršku zahalující i část kotkníku lépe udržuje teplo kolem chodidla. Vzhedem k tomu, že poslední zimy byly i v Liberci spíše mírné, dalo se v těchto spíše podzimnějarních botech chodit i přes zimní mněšíce. Defakto jsem je v říjnu nazul a kromě vyjímek (výlety naboso:), pár dní ve Scottech, když byla velká sněhová nadílka a chodníky nebyly uklizené) v nich chodil až do jara.

 

Voděodolností jsem byl u broušené kůže zprvu pravda trocu nejistý. Proto jsem na její ošetření, i s vědomím toho, že broušená kůže tím stratí svou "sametovost" a její povrch se na dotek změní, zvolil vosk (Leather Balsam od českého výrobce SIGA). Popravdě jsem jej aplikoval vždy použe jednou před zimou a pak v průběhu některé zimy ještě jednou, podle toho, jak moc byly boty působením vody namáhané. Nicméně i při tomto sporadickém ošetření jsem vytáhl nohu z hluboké kaluže, nesčetněkrát chodil rozbředlým sněhem apod. Jasně, co nejdříve jsem si mokrý sníh oklepl z vršku boty, aby se kůže nepromočila a ano párkrát za tu dobu jsem měl v prstecech vlhkou ponožku, ale i přes to mě velmi mile překvapily.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2018 © bosa-noha.cz